Katalog Wirtualnej Polski

Zasoby: Zasoby katalogu Wirtualnej Polski są zgrupowane w 16 głównych kategoriach i 5000 podkategoriach tematycznych. Sposób wyświetlania: Wpisy są wyświetlane w kolejności alfabetycznej, na początku znajdują się jednak serwisy Wirtualnej Polski oraz strony ocenione najwyżej przez redaktorów (oznaczone jako WP Hit). Na stronie katalogu pokazuje się każdorazowo 20 pozycji.

Opis strony zawiera tytuł strony, zwięzły opis, adres URL oraz oznaczenie miejsc w katalogu (kategorii tematycznych), gdzie dana strona została uwzględniona. Ocena stron: Wirtualna Polska wprowadziła system ocen KlikoHit – ranking oparty na liczbie kliknięć na dany odnośnik do strony www: strona może w nim otrzymać od 0 do 5 punktów (uwaga: istnieje tu system weryfi- llustracja 6.3. Formularz rejestracyjny katalogu Wirtualnej Polski

Zródto : www.wp.pl kacji adresów IP, nie ma więc sensu klikać systematycznie na dany adres, licząc na podniesienie oceny). Strony z najwyższą oceną pojawiają się jako pierwsze w wypadku skorzystania z wyszukiwarki. Ponadto Wirtualna Polska stosuje wyróżnienie WP Hit, służące promowaniu wartościowych stron niekomercyjnych (strony takie pojawiają się na początkowych miejscach w poszczególnych kategoriach katalogu Wirtualnej Polski).

Metody weryfikacji: Strony są przeglądane i weryfikowane przez redaktorów serwisu. Dodatkowo są również weryfikowane przez robota, który usuwa nieaktywne adresy. Istnieje także możliwość zgłaszania niedziała- jących stron.

Dodawanie strony jest możliwe z każdej podstrony katalogu – należy w tym celu skorzystać z odnośnika „dodaj stronę”. Aby zmienić opis strony, która już figuruje w katalogu, korzystamy z odnośnika „zmień wpis”. Procedura rejestracji polega na wypełnianiu gotowego formularza, do którego należy wpisać między innymi tytuł i adres strony, jej opis oraz nazwy wybranych kategorii, do których strona ma być dodana. Dodatkowo wpisuje się też słowa kluczowe, według których strona będzie identyfikowana przez wyszukiwarkę. W formularzu znajdują się ponadto pola umożliwiające wysłanie komentarza do zespołu redakcyjnego oraz miejsce na własny e-mail, na który zostanie wysłana informacja o dodaniu strony do katalogu. Wpis zostanie umieszczony na serwerze po weryfikacji przez zespół redakcyjny. Wirtualna Polska w swoich materiałach informuje, że procedura ta trwa do dwóch tygodni.

Bez kategorii