Katalog Yahoo!

Yahoo! jest najbardziej znanym na świecie katalogiem, który jednak indeksuje wyłącznie zasoby w języku angielskim – tak więc większość polskich stron www nie będzie mogła się w nim znaleźć. Strony dodajemy, klikając na odnośnik „suggest a site”.

Zasady dodawania stron do katalogu Yahoo! są dość przejrzyste, co nie oznacza, że współpraca z jego redakcją jest prosta. Wręcz przeciwnie, na rejestrację trzeba bardzo długo czekać, podobnie jak na odpowiedzi na wysyłane e-maile. Dla niecierpliwych redakcja Yahoo! przygotowała specjalne rozwiązanie – płatną rejestrację Yahoo! Express, która gwarantuje dodanie strony w ciągu siedmiu dni roboczych. O tej formie piszemy w podrozdziale dotyczącym płatnych form promocji w katalogach i wyszukiwarkach.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze wymagania, jakie Yahoo! stawia stronom zgłaszanym do rejestracji. Strona musi być bezwzględnie w języku angielskim lub posiadać angielską wersję językową.

Strona musi być akceptowana przez popularne przeglądarki – przykładowo, strona wymagająca obsługi javy nie zostanie zindeksowana. Strona musi być dostępna non stop, bez jakichkolwiek przerw w działaniu serwera.

Strona musi być kompletna: Yahoo! nie rejestruje witryn, których choć część znajduje się under construction (w trakcie tworzenia). Do katalogu nie mają też szans dostać się strony, które posiadają niedziałające odnośniki.

Strona musi posiadać unikalną treść, nie może być kopią innej strony, która została już zgłoszona do katalogu Yahoo! Proces rejestracji jest bardzo długi, może trwać nawet kilka miesięcy (w wypadku płatnej rejestracji trwa natomiast tylko siedem dni).

Bez kategorii