Słowa kluczowe

Wszystkie wybrane słowa kluczowe to osobny element, umieszczany w nagłówkach stron. Występuje on w postaci znacznika (niewidocznego dla odwiedzającego, można go obejrzeć dopiero w kodzie strony):

Słowa kluczowe pomagają wyszukiwarce przypisać serwis do określonego I zagadnienia czy tematu. Jest idealnie, gdy słowa kluczowe umieszczone w znacz- \ niku keywords pokrywają się częściowo ze słowami umieszczonymi w tytule czy \ popisie strony. )

Nie ma uniwersalnej normy, która stanowiłaby arbitralnie, jak dużo słów kluczowych należy umieścić na stronie: ich liczba – w zależności od wyszukiwarki – waha się od kilku do kilkudziesięciu! Najlepiej jest umieścić ich około 10, przy czym obowiązuje zasada: im ważniejsze naszym zdaniem słowo kluczowe, tym wyższą (wcześniejszą) zajmuje pozycjęTJ

Ważna uwaga: nie należy powtarzać słów kluczowych, może to bowiem spowodować zaniżenie oceny strony przez mechanizm wyszukiwarki (praktyka anty spamowa). Przed wpisaniem słów kluczowych na stronę warto zastanowić się, jakie słowa najlepiej charakteryzują nasz serwis i branżę, przy czym musimy patrzeć na to zagadnienie z pozycji użytkownika wyszukiwarki: przecież to on zada pytanie, decydując o wyborze słowa kluczowego. Dlatego zamiast „pojazd szynowy” wpiszmy „kolej, tramwaj, szyny”. Jeśli wybraliśmy 2-3 „mocne” słowa kluczowe, wpiszmy tylko je: w ten sposób podniesiemy pozycję strony w rankingu tych słów.

Bez kategorii