Odpowiednie biuro księgowe – Kraków

Najlepiej z biurem rachunkowym postawić na długofalową współpracę. Kontrole skarbowe mogą bowiem dotyczyć okresu sprzed dwóch a nawet czterech lat. Lepiej więc gdy za wyjaśnienie sprawy weźmie się biuro księgowe Kraków, które było odpowiedzialne za rozliczanie tego okresu. Rzecz jasna jeśli dotychczasowa współpraca z biurem rachunkowym nie przebiegała pomyślnie, lepiej zmienić wykonawcę. Dokonanie trafnego wyboru nie jest rzeczą prostą. Pod uwagę należy wziąć kilka ważnych czynników. Polecamy korzystać z usług tych biur rachunkowych, które zatrudniają certyfikowanych księgowych. Na skutek deregulacji prowadzeniem ksiąg rachunkowych może się zająć osoba bez żadnych dodatkowych uprawnień. Otworzyło to więc drogę do zawodu tym osobom, które takiego certyfikatu nie posiadały. Ma to rzecz jasna swoje negatywne strony, zawsze istnieje ryzyko natrafienia na mało skrupulatnego księgowego. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest korzystanie z tego biura rachunkowego, w którym zatrudniony jest profesjonalny księgowy z certyfikatem.

Biuro księgowe w Krakowie tylko z polisą OC

Choć błędy popełnia księgowy, to zawsze przed organami państwowymi odpowiada podatnik. Jeśli więc księgowy popełni błędy na skutek, których stracimy pieniądze on nie ponosi odpowiedzialności. Dlatego tak bardzo ważne jest to by księgowy posiadał wykupioną polisę OC. Pieniądze wpłacone do fiskusa, z winy księgowego można dochodzić z tytułu odszkodowania OC. Jeśli biuro księgowe biuro księgowe Kraków posiada takie ubezpieczenie to znak, że traktuje ono swoich Klientów poważnie. Ważne jest również to by skrupulatnie sprawdzać cenę usług księgowych. Klient nie może patrzeć tylko i wyłącznie na cenę jednostkową. Ważniejszy jest koszt obsługi miesięcznej. Warto też sprawdzić na jakiej podstawie dana cena została ustalona.

Biuro Księgowe Kraków

Zawsze też warto sprawdzić jak długo dane biuro rachunkowe funkcjonuje na rynku. Nie oznacza to wcale tego by odrzucać nowo-powstałe biura rachunkowe. W przypadku tych ostatnich lepiej jest im się dokładnie przyjrzeć, zwłaszcza wspomnianemu na początku certyfikatowi księgowego. Warto również spojrzeć na to w jaki sposób biuro rachunkowe kontaktuje się z Klientem. Nie trzeba chyba nikomu mówić, że ważny jest bezpośredni kontakt. Lepiej też gdy finansami naszej firmy zajmuje się jedna i stała osoba. W biurach rachunkowych rotacja pracowników bywa naprawdę całkiem spora. Odwiedzając biuro księgowe Kraków warto sprawdzić w jaki sposób przechowywane są dokumenty. W dzisiejszych czasach nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć jak ważna jest ochrona danych osobowych. Jeśli biuro korzysta z nowoczesnego oprogramowania wszelkie dane i dokumenty powinny być trzymane na zabezpieczonych serwerach. Dobrze też zdecydować się na takie biuro, którego oferta wykracza daleko poza samą księgowość. W przyszłości wraz z rozwojem naszej firmy może się okazać jak bardzo jest to ważne. Ważny jest zarówno dostęp do internetu jak i możliwość bezpośredniego kontaktu. Dobry wybór biura rachunkowego pozwoli nie martwić się o finanse, a przynajmniej tą cześć związaną z naliczaniem podatków.

Biuro księgowe