Ogólne zasady dodawania stron do katalogów cz. II
Budowa strony została zakończona. Na wielu stronach w sieci możemy znaleźć informację: „strona w trakcie tworzenia” lub „under construction”. Część katalogów nie zarejestruje takiej strony w ogóle, w części to być może się uda. Niezależnie od tego zastanówmy się: skoro strony są zwykle oceniane przez zespoły redakcyjne, to czy warto w ogóle próbować rejestrować stronę w trakcie konstrukcji? Lepszym rozwiązaniem jest dokończenie budowy i zgłoszenie do katalogu gotowego już produktu, który ma tym samym szansę na otrzymanie lepszej oceny.
Strona jest we właściwej wersji językowej. Strona zgłaszana do polskich katalogów musi być obowiązkowo przygotowana w polskiej wersji językowej, należy przy tym zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe kodowanie polskich znaków. Z kolei zgłaszając stronę np. bezpośrednio do katalogu Yahoo, pamiętajmy, że musi być ona w języku angielskim lub też posiadać angielską wersję językową.
Strona działa na stabilnym serwerze. Większość katalogów wymaga, by strona działała na stabilnym serwerze i była dostępna przez 24 godziny na dobę. Redakcje katalogów posiadają nawet spisy serwerów, których przerwy w funkcjonowaniu są dłuższe od czasu ich efektywnego działania!
Adres strony jest zgłaszany w formacie podstawowym. Do katalogu powinien być zgłaszany adres w formacie podstawowym, czyli adres głównej strony serwisu (www.jakaśdomena.pl). Adresy podstron (www.ja- kaśdomena.pl/podstrona lub podstrona.jakasdomena.pl) nie są zwykle brane pod uwagę przez redaktorów katalogu (choć istnieją oczywiście wyjątki od tej reguły).
Leave a reply